Ohlédnutí za prvním výdejem v novém systému RIS

Ohlédnutí za prvním výdejem v novém systému RIS

Tak první výdej v novém informačním systému jsme přežili.

Omlouváme se všem, kdo jste v mrazivém lednovém dni čekali. Když jste stáli u okénka a čekali jste i 10 minut, než odbavíme výdej v systému. Vy jste mrzli a my jsme jen tak bezradně zírali do notebooku. Nebylo to tím, že bychom si to v teple chtěli užít, ale že nový systém neběžel a my nemáme jinou možnost vám vydat povolenku. Věřte, kdyby to šlo urychlit, tak bychom to urychlili.

Pro nás to bylo utrpení, protože ze začátku byl systém velmi pomalý. Pak dokonce asi na 15 minut nefungoval vůbec. Poté se rozjel a bylo to o něco lepší. Nejrychlejší byl po 12:15. Asi všichni prodávali jen do 12 hodin. V průběhu vydávání se opakovaly různé "dětské nemoci" tohoto systému, které nám znemožňovaly rychlejší výdej. Sepsal jsem asi 7 bodů a poslal jsem je na helpdesk společnosti, která zajišťuje vývoj a provoz systému. Snad se do příštího výdeje situace zlepší.

Ještě jednou, opravdu nás netěší, když vidíme venku mrznout lidi. Je na každém z vás, kdy si vyzvedne povolenku. Chápu, že je logické a příjemné vše vyřešit jednou návštěvou. Celkem máme víc jak 10 termínů výdeje. Tři termíny v prosinci při vracení povolenek. Tyto výdeje probíhají uvnitř. Tři hromadné prodeje z okénka. Největší nával s frontou je v lednu. Lepší situace je v únoru, kdy jsou fronty minimální. V březnu už jsou teploty výrazně nad nulou. Dále jsou "malé" výdeje v dubnu a květnu. Záleží na vás, jaký termín si zvolíte.

Prodej z okénka provádíme z důvodů chybovosti. V CVA byla fronta rybářů před námi. Neustále se někdo na něco ptal, byl tam ruch. Nyní je chybovost minimální. My tento výdej provádíme prakticky bez odměny a ručíme za chyby. Proto jsme zvolili okénkový prodej při hromadných výdejích.

Co dodat závěrem? První hromadný prodej v novém informačním systému je za námi. Předpokládám, že tvůrce je zavalen poznámkami z prodejů. Vyzkoušel si zátěž systému. Pevně věřím, že do dalšího výdeje se mu podaří alespoň některé připomínky a podněty zapracovat a vše poběží rychleji.

Za ČRS, z.s., MO Chrastava,
Josef Kasal 

Vytvořte si webové stránky zdarma!